Facebook F8 konferansı koronavirüs sebebiyle iptal edildi. Facebook, Perşembe günü yaptığı açıklamada, koronavirüs konusundaki endişeler nedeniyle en büyük yıllık etkinliği olan F8’i iptal ettiğini açıkladı.

Şirket, F8 web sitesinde, “Geliştirici ortaklarımızın, çalışanlarımızın ve F8’in kullanılmasına yardımcı olan herkesin sağlığına ve güvenliğine öncelik vermek için bu yıl F8’in yüz yüze olacak toplantısını iptal etme konusunda zor bir karar verdik.” Şeklinde açıklama yaptı.

Bir blog yazısında, Facebook’un platform ortaklıklarına başkanlık eden Konstantinos Papamiltiadis, bunun “zor bir haber” olduğunu söyledi. Şirket, geliştiriciler için büyük bir etkinlik düzenlemek yerine, “yerel olarak yapılabilecek etkinlikler, videolar ve canlı akış içeriği” düzenlemeyi planladığını söyledi. Mobil-onay.com olarak teknoloji haberleri köşemizde bugün bu konuyu konuşacağız. İşte detaylar:


Facebook F8 konferansı koronavirüs salgını sebebiyle iptal edildi

Facebook F8 konferansı süresinde genellikle şirket için gelecekteki vizyonunu paylaşıyor ve yeni özellikler ve ürünlerden bahsediyor. Geçmiş duyurular arasında olan Facebook Dating, Instagram’da beğeni gizlemelerini test etmeyi ve Facebook’un logosunu ve mobil uygulamasını yeniden tasarlama çalışmasıyla birlikte web sitesinin yeniden tasarımını konu alıyordu.

Bu yılki etkinliğin ilk olarak Mayıs başında gerçekleşmesi planlandı. Bu ayın başlarında Facebook, San Francisco’da virüsle ilgili endişeler nedeniyle büyük bir reklam konferansını iptal etti.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, ABD’deki vakaların artmasını beklediğini söyledikten sonra, bu hafta ortaya çıkan koronavirüs salgını üzerindeki korkular arttı ve önlemler hız kazandı. Virüs şu anda dünya çapında 82.000’den fazla insanı enfekte etti ve vakaların çoğu Çin’de yer alıyor. Ancan virüs hızla tüm dünyaya yayılıyor.

Koronavirüsün devam eden yayılması, diğer şirketlerin Çin’deki ofisleri ve mağazalarını kapatmasına neden oldu. Teknoloji endüstrisinin en büyük yıllık etkinliklerinden biri olan Mobil Dünya Kongresi, bu ayın başlarında salgın nedeniyle ertelendi.

Apple ve Microsoft koronavirüs kaynaklı satış azalması sebebiyle yetkilileri uyardı


Apple ve Microsoft da dahil olmak üzere birçok teknoloji şirketi, koronavirüs Çin’deki üretim faaliyetlerini etkilediğinden, satışların bu alanda darbe alabileceği konusunda yetkilileri uyardı.

Ancak tüm teknik etkinlikler de iptal edilmiyor. Austin’de her yıl düzenlenen bir teknoloji, medya ve müzik festivali olan South by Southwest, önümüzdeki ay aynı şekilde düzenlenecek.

Gazetelere konuşan bir sözcü, “SXSW 2020 etkinliği planlandığı gibi ilerliyor. Güvenlik, SXSW için en önemli önceliktir ve güvenli bir etkinlik planlamak için yıl boyunca yerel, eyalet bazında ve federal kurumlarla yakın bir şekilde çalışıyoruz.” dedi.

Siz de 0,50 ₺ 'den başlayan fiyatlarla sanal numara almak için  tıklayın 


Categories:

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir