Alibaba Covid 19 virüsü tanısı için geliştirdiği Al teknolojisiye hastalığı 20 saniyede tespit ediyor. Şüpheli Covid-19 vakalarının CT görüntülerini zamanında işlemek için, Alibaba DAMO Akademi ve Alibaba Cloud, klinik kullanım için birlikte yeni bir AI teşhis teknolojisi seti geliştirdi. AI sistemi, CT görüntülerini % 96 doğruluk oranıyla 20 saniye içinde doğru bir şekilde analiz edebiliyor. 16 Şubat’ta başlatılan Zhengzhou’nun merkez Covid-19 hastanesi, klinik tanıya yardımcı olmak için bu AI algoritmasını tanıttı. Zhengzhou, Hubei Eyaleti dışındaki Covid-19 vakalarının en yüksek olduğu illerden biri olan Henan Eyaletinin başkenti.

Nükleik asit testi, patojenite kanıtı olarak Covid-19 tanısı için ana referans standardı olarak kabul edilmekte. Klinik tanı verilerinin birikmesiyle, Covid-19’un görüntülemesinde büyük veri özellikleri giderek daha net hale gelirken, CT görüntüleme ile tanı sonuçları giderek daha önemli hale geliyor. Ulusal Sağlık ve Sağlık Komisyonu tarafından ilan edilen teşhis ve tedavi planının beşinci yayınına göre, klinik tanının nükleik asit test sonuçlarına dayanmasına artık gerek olmayacak. CT görüntülerinin klinik tanı sonuçları yeni Covid-19 olgularının tanımlanması için ana kriter olarak kullanılabilir. Mobil-onay.com olarak konuyu sizler için inceledik, işte detaylar:

Alibaba Coronavirüs tanısı için Al sistemini geliştirdi 

Alibaba coronavirüs tanısı için geliştirdiği Al teknolojisini virüs tanı hastanelerine entegre etmeye başladı. Covid-19’lu (Koronavirüslü) hastaların CT göğüs radyografilerinin görüntüleme özellikleri, düzensiz veya segmental yoğunluklarına sahip bir veya her iki akciğerde hafif değişiklikleri bile gösteriyor. Bir Covid-19 hastasının CT görüntülerinin sayısı yaklaşık 300 tane. Bu da doktorun klinik teşhisi üzerinde büyük baskı yaratır. Doktorun bir vakanın BT görüntülerini görsel olarak incelemesi yaklaşık 5 ila 15 dakika sürebilir.

Alibaba DAMO Akademi’nin tıbbi AI ekibi, AI sistem araştırmalarını en son teşhis ve tedavi programlarına yönelik olarak sürdürüyor. 5000’den fazla vakanın veri örneklemesi sayesinde Zhong Nanshan’ın ve diğer yetkili ekiplerin Covid- 19 virüsünün teşhisini hızlandırmak için yeni bir AI algoritması modeli ortaya koydu ve testler başarıyla devam ediyor.

Alibaba Al sistemi %96 oranla başarılı ve 20 saniyede koronavirüsü tespit ediyor

Alibaba Al virüs tanıma sistemi raporlarına göre, NLP’nin retrospektif verilerin doğal dil işlenmesi ve CT görüntü tanıma ağlarını eğitmek için CNN kıvrımlı sinir ağları kullanılyor Bu yolla AI isimli sistem, Covid-19 görüntüleri ile sıradan viral pnömoni görüntüleri arasındaki farkı % 96 doğruluk oranıyla hızlı bir şekilde belirleyebiliyor. AI sistemi, her vakayı ortalama olarak tanımlamak ve işlemek için 20 saniyeden az sürüyor. Bu da doktorlar üzerindeki baskıyı etkili bir şekilde azaltıyor. Ek olarak, AI sistemi ayrıca hastanın akciğerlerindeki lezyon bölgesinin oranını doğrudan hesaplayabiliyor. Böylece klinik tanı etkinliğini büyük ölçüde artırarak vakaların hastalık şiddetini ölçebiliyor.

Siz de 0,50 ₺ 'den başlayan fiyatlarla sanal numara almak için  tıklayın 


Categories:

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir